• Wigolen Częstochowa

    Historia WIGOLENU to ciągłe zmiany profilu produkcji i techologii wytwarzania postępujące ze zmieniającymi się potrzebami rynku ale także kreujące te potrzeby. Gnaszyńska Manufaktura zajmowała się przetwórstwem lnu, juty i konopii wytwarzając z tych surowców worki i sienniki. W latach trzydziestych rozszerzono asortyment produktów o serwety, obrusy, zasłony okienne i prześcieradła. Taki profil produkcji utrzymywał się do końca lat sześćdziesiątch.

    W roku 1969 uruchomiono produkcję wyrobów wigoniowych, opartą na przetwórstwie odpadków przemysłu włókienniczego. Wytwarzano początkowo przędzę wigoniową i tkaniny, a później włókniny przeszywane i igłowane. W 1974 roku podjęto sondażową produkcję wyrobów z polipropylenu, a już w 1977 roku oddano do eksploatacji duży wydział produkcji tkanin z tego surowca. W 1984 roku zlikwidowano najstarszy wydział produkcji zieleńcowej, a przędzę pakulaną zastąpiły definitywnie tasiemki z polipropylenu. Ostatecznie przetwórstwo surowców naturalnych zakończono w 1991 roku wraz z likwidacją tkalni lniarskiej. W tym samym roku uruchomiono nowoczesną produkcję włóknin polipropylenowych typu "spun-bonded".

    Długoletnia tradycja firmy - która istnieje od 1912 roku - oraz zatrudnieni w niej ludzie tworzą dzisiaj siłę WIGOLENU. Siła ta polega nie tylko na umiejętności wyczucia i dostosowania się do aktualnych potrzeb rynkowych, ale także umiejętności stabilnego rozwoju oraz przewidywania przyszłości.

Copyright © P.W. Foliarex Sp. z o.o. Casus Design