O nas

Foliarex to ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji folii opakowaniowych, budowlanych i ogrodniczych. Elastycznie reagując na zmieniające się potrzeby rynku, wciąż poszerzamy asortyment naszych produktów, oferując je klientom z nowych branż. Niezmienna pozostaje ich JAKOŚĆ, potwierdzona certyfikatami ISO.


Firma, założona w 1990 roku w Poznaniu, przez pierwsze lata swej działalności specjalizowała się w produkcji folii opakowaniowych. O jej dynamicznym rozwoju świadczyć może oferowany Państwu obecnie szeroki asortyment folii budowlanych, dla rolnictwa i ogrodnictwa, opakowaniowych, tworzyw sztucznych i regranulatów. Cieszą się one od lat niesłabnącą popularnością, dzięki najwyższej jakości i konkurencyjnym cenom.
Trzy zakłady produkcyjne Foliarex zlokalizowane w Drożdżycach, Stęszewie i Słubicach posiadają łączne moce produkcyjne rzędu dziesiątków tysięcy ton przetworzonego polietylenu i polipropylenu rocznie. Dzisiejszą pozycję lidera firma zawdzięcza swej innowacyjności i elastyczności, szybkości reagowania na sygnały z rynku oraz zaangażowaniu pracowników, którzy każdego dnia udoskonalają jakość naszych produktów, by spełniały Państwa oczekiwania.

Każdego dnia udoskonalamy jakość naszych produktów,
by spełniały Państwa oczekiwania.

Szeroka oferta

Od lat poszerzamy asortyment naszych produktów. Mamy w ofercie folie budowlane, folie dla rolnictwa i ogrodnictwa, opakowaniowe, tworzywa sztuczne i regranulaty.

Doświadczenie

Ponad 29 lat doświadczenia w produkcji folii opakowaniowych, budowlanych i ogrodniczych przekłada się na najwyższą jakość oferowanych produktów przy zachowaniu bardzo szerokiego asortymentu produktowego.

Jakość

Najnowocześniejsze linie produkcyjne i wykwalifikowana kadra pracownicza pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości produktów co zostało potwierdzone certyfikatami ISO.

Elastyczność

Elastycznie reagujemy na dynamicznie zmieniające się zapotrzebowania rynkowe, nieustannie poszerzając asortyment produktowy, aby spełnić wysokie wymagania jakościowe Klientów z różnych branż.

Budujemy silną i stabilną markę,
rozpoznawalną na rynku polskim i europejskim.

Foliarex Stęszew to ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji folii opakowaniowych i ochronnych. Najwyższa jakość naszych produktów jest potwierdzona systemem certyfikacji ISO. Każdy z naszych wyrobów posiada wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Do grona naszych najpopularniejszych produktów można zaliczyć wielowarstwowe folie opakowaniowe oraz termokurczliwe. Nasze folie mogą być wzbogacane o nadruki wykonywane na indywidualne zlecenie Klientów.

Elastycznie reagując na zmieniające się potrzeby rynku, wciąż poszerzamy asortyment naszych produktów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Z dużym powodzeniem wprowadziliśmy do sprzedaży w całej Europie folie ochronne z klejem. Dzięki wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych oraz promieni UV, idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach transportu, montażu i magazynowania. Folia ochronne z klejem to najlepsze zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi Twoich wyrobów.

Najnowszą inwestycją Foliarex jest uruchomienie jedna z najbardziej nowoczesnych linii do produkcji folii pięciowarstwowych. Ta innowacyjna technologia może być stosowany w niemal każdej gałęzi przemysłu opakowań elastycznych, pozwalając sprostać zaawansowanym wymogom rynku.
Foliarex Słubice to produkcja folii dla branży budowlanej i geosyntetycznej. Wszystkie wyroby posiadają wymagane atesty i są oznakowane znakiem CE. Do grona naszych najpopularniejszych produktów można zaliczyć doskonałe wysokoparoprzepuszczalne membrany dachowe, folie izolacyjne i paroizolacyjne. Systematycznie udoskonalamy nasze produkty, dlatego jesteśmy dumni z naszych innowacyjnych rozwiązań. Z dużym powodzeniem wprowadziliśmy do sprzedaży na rynkach światowych membrany dachowe wyposażone w taśmy samoprzylepne ułatwiające aplikację.

Sprzedaż w skali roku przekracza 13 tys. ton różnego rodzaju folii dla budownictwa.

W związku z coraz większym zainteresowaniem naszymi produktami w kraju, oraz w całej Europie, co roku zwiększamy nasze możliwości oraz wolumen sprzedaży. W 2019 roku uruchamiamy nowoczesną linię do produkcji membran dachowych o podwyższonych parametrach i własnościach użytkowych, dzięki czemu nasze możliwości sprzedaży zwiększą się o 30 mln m2.

W roku 2018 osiągnęliśmy historyczny sukces w dziedzinie produkcji pokryć wstępnego krycia, przekraczając 100 mln m2 sprzedaży membran dachowych. Czyni nas to jedną z największych firm z branży w Europie.

W naszej ofercie dostępne są również znane i doceniane od wielu lat geomembrany Geostar o szczególnym zastosowaniu min. w inwestycjach komunalnych i drogowych.
Foliarex sp. jawna w Drożdżycach specjalizuje się w produkcji dodatków do folii, tworzyw specjalnych, oraz recyklingu polietylenu i polipropylenu. W ofercie firmy znajdują się regranulaty LDPE, PP oraz wypełniacze kredowe. Listę produktów uzupełniają dodatki procesowe oraz funkcyjne takie jak stabilizatory UV.

W ofercie posiadamy również tworzywa i dodatki do produkcji kabli: taśmy aluminiowe, taśmy poliestrowe, taśmy mikowe a także tworzywa PCV oraz materiały spienialne, sieciowalne i uniepalnione.